Bilgi Hizmetleri

Zeytinburnu Belediyesi bilgiyi halkla paylaşıyor... Her geçen gün daha da geliştirdiği web sitesi ve teknolojik atılımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Zeytinburnu Belediyesi, vatandaşlara birçok bilgi ve dökümana oturduğu yerden ulaşma imkânı sunuyor.

Zeytinburnu Belediyesi'ndeki işlemleriniz için neler yapmanız gerektiğini öğrenmek için Hizmet Rehberi'ni tıklatabilirsiniz. Ayrıca bu bölümde, işlemlerde hangi belgelere ihtiyaç duyacağınız görebilir ve belediyede doldurmanız gereken formları yazıcınızdan çıkartıp önceden hazırlayabilirsiniz.

Yine vatandaşlarımız Bilgi Edinme Hakkı bölümünde yer alan formu doldurarak, Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde sorularını sorabilir ve cevaplarını alabilirler.

Beyaz Masa bölümünde ise vatandaşlarımız bu birime nasıl başvuracakları başta olmak üzere, ihtiyaç duyabileceği diğer bilgilere ulaşabilir, şikâyetinin takibini de sitemiz üzerinden yapabilir.

Belediyeyi ilgilendiren mevzuatlara da yer verilen "Bilgi Hizmetleri" bölümünde, detaylı istatistiklerin yanı sıra Zeytinburnu Belediyesi'nin tüm yayınlarına ulaşmak da mümkün. Yayınlar bölümünden Faaliyet Raporları, Sosyal Faaliyet Yayınları, Kurum İçi Yayınlar ve Belgeseller'e ulaşabilirsiniz.

Şeffaf, paylaşımcı ve çözüm üreten yönetim anlayışı ile yoluna devam eden Zeytinburnu Belediyesi, vatandaşlara kanunlar çerçevesinde istedikleri bilgiyi edinebilme imkânı tanıyor. Zeytinburnu Belediyesi, kendisine yapılan başvuruları en kısa sürede yanıtlamak konusunda da oldukça titiz davranıyor.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy her kesimden insanın takdirle karşıladığı icraatlarını planlarken, vatandaşların istek ve önerilerini özellikle göz önünde bulunduruyor.